Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 18:07
Reklama

Witamy w nowej rzeczywistości

Od 18 maja możemy korzystać z usług fryzjerskich, kosmetycznych czy restauratorskich. Nie jest łatwo, ale najważniejsze, że życie zaczyna powoli wracać do normy.
Kliknij aby odtworzyć

Na otwarcie restauracji, klubów i kawiarni z niecierpliwością czekali klienci i przedsiębiorcy. Ci drudzy pełni obaw starają się stworzyć pozory normalności i obsłużyć jak największą liczbę klientów, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mimo to nie kryją radości, że w końcu mogli wrócić do pracy.

Pracę w rygorze sanitarnym poprzedziły przygotowania. W salonach fryzjerskich i kosmetycznych właściciele musieli wprowadzić liczne zmiany, by zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i klientów.

To nie wszystko. Wizyty są umawiane telefonicznie lub przez internet, obowiązuje półtora metra odstępu i noszenie maseczek. Nie jest łatwo ale chociaż są klienci.

Po każdej wizycie odbywa się dezynfekcja. Przedsiębiorcy narzekają na ceny środków dezynfekujących i odzieży jednorazowej.

Przedsiębiorcy cenią sobie pomoc w postaci tarczy antykryzysowej. Wsparciem okazały się zwolnienia lub odroczenia opłat za najem lokali a także pożyczki udzielane przez Powiatowy Urząd Pracy.

18 maja ruszyły także punkty gastronomi, dla których okres pandemii okazał się równie trudny. Do tej pory lokale pozostawały zamknięte dla klientów. Niektóre nie działały w ogóle, inne przestawiły się na wydawanie posiłków jedynie na wynos.

Tu podobnie jak w branży urodowej obowiązują obostrzenia. Przede wszystkim liczba klientów uzależniona od powierzchni lokalu i odstępy między stolikami.

Trudna sytuacja przedsiębiorców branży gastronomicznej zmusiła niektórych do radykalnych działań by utrzymać się na rynku.

Życie wraca powoli do normy, ale nie dla wszystkich. Nadal nie mogą funkcjonować solaria, studia tatuażu, siłownie, pływalnie czy siłownie. W hotelach tylko w ograniczonym zakresie mogą działać restauracje i przestrzenie rekreacyjne. Zarówno przedsiębiorcy jak i klienci z niecierpliwością czekają na zniesienie kolejnych obostrzeń.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AparatowyTreść komentarza: Obsługuje W-21 jak i W-107 :) Ujęcie wodneData dodania komentarza: 17.02.2023, 18:57Źródło komentarza: Na terenie Grupy Azoty Police znajdują się pozostałości po Hydrierwerke PölitzAutor komentarza: Krzysztof DżemikTreść komentarza: Nie polecam tej firmy jako pracodawcy.Data dodania komentarza: 10.02.2023, 22:42Źródło komentarza: Grupa Azoty Polyolefins poszukuje pracowników na różne stanowiska produkcyjneAutor komentarza: MamaTreść komentarza: W czasie pandemii żaden pracownik pani Kasi nie stracił pracy? Może dla tego że ciężar utrzymania placówek spadł na rodziców dzieci, którzy zmuszeni byli płacić opłatę stałą za dziecko mimo iż placówka nie świadczyła usługi w ramach zawartej umowy. Rząd pozamykał placówki a koszty ich utrzymania spadły na rodziców. Czy tak powinno funkcjonować sprawne państwo?Data dodania komentarza: 1.09.2022, 11:33Źródło komentarza: Dofinansowanie placówek przedszkolnych i żłobkówAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Głosuję na NellęData dodania komentarza: 26.11.2020, 07:18Źródło komentarza: Nella Mazgiejko będzie reprezentować nasz region w plebiscycie Pokaż TalentAutor komentarza: KozaTreść komentarza: Troszkę źle napisaliście bo nie tylko modelkami były Policzanki Data dodania komentarza: 23.11.2020, 23:29Źródło komentarza: Lokalne firmy stworzą charytatywny kalendarzAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Co ma woda do śmieci ? Bo nie rozumiem ?????Data dodania komentarza: 11.11.2020, 10:57Źródło komentarza: Obawy Policzan w związku z nową metodą naliczania opłat za śmieci
Reklama
Reklama