Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 11:42
Reklama

Podwyżki dla handlowców z targowiska

Handlowcy z targowiska w Policach narzekają na wysokie opłaty i brak klientów. Ci z kolei twierdzą, że jest drogo i kupują w supermarketach. Sytuacja jest poważna bo coraz więcej pawilonów wystawionych jest na sprzedaż.

Przedsiębiorcy, choć partycypowali w kosztach budowy targowiska to od początku było wiadomo, że będą dzierżawcami gruntu, nie pawilonów. Nowoczesne targowisko, ulokowane w centrum miasta było atrakcją samą w sobie. Niestety w ciągu ostatnich lat na popularności zyskała sprzedaż internetowa a supermarkety wyrastają jak grzyby po deszczu.

W marcu tego roku zarządca czyli gmina wprowadziła podwyżki czynszu, które jak tłumaczy zastępca burmistrza Maciej Greinert są wynikiem wzrostu kosztów utrzymania targowiska o 55 tysięcy, względem lat poprzednich.

Zgodnie z ustawą zarządca może podnieść czynsz za dzierżawę nie częściej, niż raz w roku. Poprzednią podwyżkę wprowadzono w styczniu 2014 roku, więc przeszło 3 lata temu. W tym czasie, jak tłumaczy gmina nastąpił wzrost kosztów utrzymania obiektu. Ponadto od stycznia bieżącego roku, w myśl nowych przepisów podwyższono wynagrodzenie miesięczne trzem stróżom, zatrudnionym w ramach umów zlecenia.

Koszty utrzymania targowiska to także: sprzątanie, remonty i naprawy bieżące, opłaty za wodę, energię, wywóz śmieci i administrację. To także pielęgnacja zieleni i dbałość o małą architekturę.

Od marca tego roku handlowcy płacą 2 złote więcej za metr kwadratowy, czyli 26 złotych i 6 groszy netto. Do tego dochodzi podatek Vat 23%.

Wyższy czynsz może oznaczać wyższe ceny towarów i usług. A jak wiadomo nie wpłynie to pozytywnie na bieżącą sytuacje targowiska. Kilka pawilonów stoi pustych i czeka na nowych właścicieli. Chętnych jednak, ”jak na lekarstwo” bo odstrasza brak klientów i rosnące koszty sprzedaży.

Obydwu stronom, zarówno gminie jak i sprzedawcom, pozostaje szukać „złotego środka” by sprostać rosnącym wymaganiom lokalnej konsumpcji.

https://youtu.be/I3okppL5uhk

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AparatowyTreść komentarza: Obsługuje W-21 jak i W-107 :) Ujęcie wodneData dodania komentarza: 17.02.2023, 18:57Źródło komentarza: Na terenie Grupy Azoty Police znajdują się pozostałości po Hydrierwerke PölitzAutor komentarza: Krzysztof DżemikTreść komentarza: Nie polecam tej firmy jako pracodawcy.Data dodania komentarza: 10.02.2023, 22:42Źródło komentarza: Grupa Azoty Polyolefins poszukuje pracowników na różne stanowiska produkcyjneAutor komentarza: MamaTreść komentarza: W czasie pandemii żaden pracownik pani Kasi nie stracił pracy? Może dla tego że ciężar utrzymania placówek spadł na rodziców dzieci, którzy zmuszeni byli płacić opłatę stałą za dziecko mimo iż placówka nie świadczyła usługi w ramach zawartej umowy. Rząd pozamykał placówki a koszty ich utrzymania spadły na rodziców. Czy tak powinno funkcjonować sprawne państwo?Data dodania komentarza: 1.09.2022, 11:33Źródło komentarza: Dofinansowanie placówek przedszkolnych i żłobkówAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Głosuję na NellęData dodania komentarza: 26.11.2020, 07:18Źródło komentarza: Nella Mazgiejko będzie reprezentować nasz region w plebiscycie Pokaż TalentAutor komentarza: KozaTreść komentarza: Troszkę źle napisaliście bo nie tylko modelkami były Policzanki Data dodania komentarza: 23.11.2020, 23:29Źródło komentarza: Lokalne firmy stworzą charytatywny kalendarzAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Co ma woda do śmieci ? Bo nie rozumiem ?????Data dodania komentarza: 11.11.2020, 10:57Źródło komentarza: Obawy Policzan w związku z nową metodą naliczania opłat za śmieci
Reklama
Reklama