Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 18:20
Reklama

Darmowe przejazdy autobusowe dla uczniów - wyjaśnienie

W związku z pojawiającymi się pytaniami ZDiTM informuje, że uczniowie którzy jeszcze nie przedłużyli uprawnień dających możliwość bezpłatnego podróżowania komunikacją miejską ciągle mają taką możliwość. Upoważnienie nadawane jest do 30 września, ale formalności można dopełnić w każdym momencie.

30 września skończyła się ważność uprawnień nadanych na Szczecińskiej Karcie Aglomeracyjnej, dających możliwość bezpłatnego podróżowania komunikacją miejską dla dzieci, ale w ramach poprzedniego roku szkolnego. Aby dalej móc podróżować autobusami i tramwajami bez biletu należy udać się z podbitą na nowy rok szkolny legitymacją do Punktów Obsługi Klienta ZDiTM.

Do korzystania z bezpłatnych przejazdów lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi Gmina Miasto Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie (Gmina Dobra, Gmina Police oraz Gmina Kołbaskowo).

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miasta decyduje adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej. W przypadku, gdy szkoła wydaje nowy wzór legitymacji szkolnej, na której nie ma adresu zamieszkania, placówka wyda dodatkowe zaświadczenie, na którym adres będzie wpisany. Przy przedłużeniu uprawnień w ramach tej samej placówki, zaświadczenie o miejscu zamieszkania nie jest wymagane.

Dokumentem, który upoważnia do darmowych przejazdów jest spersonalizowana Szczecińska Karta Aglomeracyjna.

Posiadacze kart powinni udać się wraz z ważną legitymacją szkolną do najbliższego Punktu Obsługi Klienta celem nadania na karcie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Uprawnienia nadawane są na okres do 30 września danego roku szkolnego, na który jest aktualnie podbita legitymacja.

Nowe karty SKA wyrabiane są na podstawie wypełnionego wniosku o wydanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej, do którego należy dołączyć aktualne zdjęcie dziecka, ważnej legitymacji szkolnej i zaświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka wydane przez szkołę. W przypadku dziecka niepełnoletniego wniosek musi być wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AparatowyTreść komentarza: Obsługuje W-21 jak i W-107 :) Ujęcie wodneData dodania komentarza: 17.02.2023, 18:57Źródło komentarza: Na terenie Grupy Azoty Police znajdują się pozostałości po Hydrierwerke PölitzAutor komentarza: Krzysztof DżemikTreść komentarza: Nie polecam tej firmy jako pracodawcy.Data dodania komentarza: 10.02.2023, 22:42Źródło komentarza: Grupa Azoty Polyolefins poszukuje pracowników na różne stanowiska produkcyjneAutor komentarza: MamaTreść komentarza: W czasie pandemii żaden pracownik pani Kasi nie stracił pracy? Może dla tego że ciężar utrzymania placówek spadł na rodziców dzieci, którzy zmuszeni byli płacić opłatę stałą za dziecko mimo iż placówka nie świadczyła usługi w ramach zawartej umowy. Rząd pozamykał placówki a koszty ich utrzymania spadły na rodziców. Czy tak powinno funkcjonować sprawne państwo?Data dodania komentarza: 1.09.2022, 11:33Źródło komentarza: Dofinansowanie placówek przedszkolnych i żłobkówAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Głosuję na NellęData dodania komentarza: 26.11.2020, 07:18Źródło komentarza: Nella Mazgiejko będzie reprezentować nasz region w plebiscycie Pokaż TalentAutor komentarza: KozaTreść komentarza: Troszkę źle napisaliście bo nie tylko modelkami były Policzanki Data dodania komentarza: 23.11.2020, 23:29Źródło komentarza: Lokalne firmy stworzą charytatywny kalendarzAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Co ma woda do śmieci ? Bo nie rozumiem ?????Data dodania komentarza: 11.11.2020, 10:57Źródło komentarza: Obawy Policzan w związku z nową metodą naliczania opłat za śmieci
Reklamadotacje rpo
Reklama