Jak informowaliśmy przy podpisaniu październikowego Porozumienia, przez ostatnie blisko dwa miesiące przedstawialiśmy Instytucjom Finansującym kierunki funkcjonowania Grupy Kapitałowej. Wynegocjowane Porozumienie zapewni stabilizację finansową Grupy, a to kluczowe mając na względzie skalę procesu restrukturyzacji. Kontynuujemy konstruktywny dialog z Instytucjami Finansującymi, równolegle pracujemy nad kompleksową transformacją modelu biznesowego – mówi Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Andrzej Skolmowski.
Zawarcie Aneksu do Porozumienia zapewnia dalsze utrzymanie dostępności limitów w ramach Umów o Finansowanie i niepodejmowanie przez Instytucje Finansujące działań mających na celu anulowanie lub zredukowanie dostępnych limitów Umów o Finansowanie, jak również niewykorzystywanie określonych praw wynikających z Umów o Finansowanie w związku z ich naruszeniem lub potencjalnym naruszeniem w okresie obowiązywania Porozumienia.
Porozumienie, za zgodą Instytucji Finansujących, może podlegać dalszemu przedłużeniu. Spółka podkreśla, że na bieżąco wypełnia wszystkie ustalenia w zakresie obsługi i spłaty zobowiązań wynikających z Umów o Finansowanie, a dostępne limity tych umów zapewniają płynność oraz bezpieczeństwo finansowania Grupy Azoty i jej zobowiązań wobec dostawców oraz ciągłość działalności.
Aneks został podpisany z następującymi Instytucjami Finansującymi: Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim S.A., Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING Bankiem Śląskim S.A., Santander Bankiem Polska S.A., Caixabank S.A. Oddział w Polsce, BNP Paribas Faktoring sp. z o.o., ING Commercial Finance Polska S.A., Pekao Faktoring sp. z o.o., BNP Paribas Bankiem Polska S.A., Santander Factoring sp. z o.o. i Banco Santander S.A., Oddział we Frankfurcie, a także z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.
Napisz komentarz
Komentarze