Bramy harmonijkowe z każdym rokiem zyskują na popularności, co przede wszystkim wynika zarówno z ich ponadprzeciętnej prezencji, jak i wszechstronnego zastosowania. Ta udoskonalona wersja bramy dwuskrzydłowej w zależności od modelu może być otwierana ręcznie lub za pomocą napędów. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako element ogrodzenia w dużych terenach przemysłowych, ale również w domach jednorodzinnych.
Dla kogo brama harmonijkowa będzie najlepszym rozwiązaniem?
Bramy harmonijkowe to produkty o niezawodnych konstrukcjach opartych w głównej mierze na zaletach klasycznej bramy dwuskrzydłowej. Udoskonalenie budowy wspomnianych rozwiązań było i nadal jest swego rodzaju odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników. Te niezwykle wszechstronne bramy oferujące szereg udogodnień doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku małych działek, w których zazwyczaj przestrzeń jest dość trudna do zagospodarowania, jak i obszernych posesji np. w postaci terenów przemysłowych. Ze względu na to, że bramy harmonijkowe potrzebują niewiele wolnej przestrzeni do złożenia skrzydeł (zazwyczaj ok. tylko 1 metra), doskonale sprawdzą się w posesjach usytuowanych pośród gęstej, miejskiej zabudowy np. w postaci domów szeregowych.
Dlaczego warto posiadać bramy z napędem?
Bramy harmonijkowe wyposażone w wygodny, elektryczny system obsługi, który dostosowywany jest pod kątem wagi skrzydeł oraz stopnia natężenia pracy, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowników posesji. Nic w tym dziwnego, ponieważ mogą być sterowane nie tylko za pomocą pilota, ale również intuicyjnej aplikacji, dzięki czemu nie ma konieczności opuszczania pojazdu w celu otworzenia lub zamknięcia bramy. Wspomniana kwestia jest szczególnie istotna, gdy mamy do czynienia z jesienną pluchą bądź zimowymi, niskimi temperaturami.
Ponadto zautomatyzowana brama stanowi nie lada wyzwanie dla potencjalnych włamywaczy, ponieważ niezwykle trudno ją sforsować. Pozwala to uniknąć kradzieży samochodu, a w przypadku ruchliwych miejskich ulic minimalizuje ryzyko zdarzeń komunikacyjnych.
Zalety bram harmonijkowych
Bramy harmonijkowe, ze względu na swoją dużą funkcjonalność wynikającą z ich konstrukcji, posiadają szereg zalet. Przede wszystkim, umożliwiają oszczędność miejsca, co pozwala na ich instalację w przypadku wąskich lub małych posesji, a także na terenach z wieloma budynkami bądź nasadzeniami roślinnymi. Co więcej, lekkie skrzydła aluminiowe sprawiają, że montaż i demontaż bramy są stosunkowo łatwe. Dodatkowo, zastosowanie specjalnych szyn umożliwia otwieranie bramy bez dużego nakładu siły. Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą jest możliwość pełnej automatyzacji bramy harmonijkowej.