Police o C

TV Police na:

Aktualności Polityka

Radny PiS skarży Radę Miejską w Policach a rada wojewodę

20 stycznia 2020

W maju ubiegłego roku przewodniczący rady Grzegorz Ufniarz poddał w wątpliwość miejsce zamieszkania radnego Olszewskiego, przeglądając jego oświadczenie majątkowe. Zgodnie z kodeksem wyborczym, wybranym może zostać ten, kto stale zamieszkuje na obszarze gminy. Kamil Olszewski potwierdził, że mieszkał i mieszka w Pilchowie, ale radni Koalicji Obywatelskiej i Gryfa XXI mu nie uwierzyli. W listopadzie podjęta została uchwała w sprawie wygaśnięcia mandatu Kamila Olszewskiego. Odrzucił ją wojewoda zachodniopomorski.

Radni nie akceptując decyzji wojewody chcą by sprawę rozstrzygnął Wojewódzki Sąd Administracyjny. Radny Olszewski zaś chce by sąd rozpatrzył działanie rady względem jego osoby zaskarżając uchwałę o wygaśnięciu mandatu. Opozycja nie rozumie argumentacji obozu rządzącego. Radca prawny Gminy Police jest zdania, że wojewoda nie ma kompetencji w wydawaniu decyzji co do wygaśnięcia mandatu radnego.

Kamil Olszewski jest radnym Prawa i Sprawiedliwości, który podczas wyborów samorządowych w 2018 roku uzyskał mandat dzięki głosom mieszkańców gminy Police. Poparło go wówczas blisko 400 osób. Projekt uchwały zaskarżającej decyzję wojewody został poparty liczbą 13 głosów, przeciw była cała opozycja.

Roszady w Radzie Miejskiej w trakcie trwania kadencji nie są zjawiskiem w naszej gminie nowym. W przeszłości zdarzało się już, że wybrani radni musieli złożyć mandaty, m.in. przez konflikt pomiędzy sprawowaną funkcją a funkcją radnego. Nad tematem Kamila Olszewskiego radni pochylają się od ośmiu miesięcy. W bieżącej kadencji dyskutowana jest również osoba Grzegorza Ufniarza, który rzekomo ma prowadzić wraz z żoną działalność gospodarczą na mieniu gminy. Komisja rewizyjna w tej sprawie opowiedziała się po stronie przewodniczącego Ufniarza.

Radny PiS skarży Radę Miejską w Policach a rada wojewodę Radny PiS skarży Radę Miejską w Policach a rada wojewodę Radny PiS skarży Radę Miejską w Policach a rada wojewodę

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji